We worden wakker van de moskee in de verte. Vrijdag, aan de slag!
Toen we gisteravond bezoek hadden van de dominee, nodigde hij ons uit voor een bijzondere bijeenkomst die vandaag plaatsvindt. Een halfuur verderop in de jungle worden zo’n 200 mensen gedoopt. Een groepje van zes deelnemers gaat erheen.
Dat blijkt niet alleen bijzonder voor ons, maar ook voor onze gastheren. Midden op het podium staan zes stoelen klaar en zo zijn we ongemakkelijk genoeg de hele ceremonie het stralende middelpunt.
Er volgen preken en getuigenissen en dan wordt er een schaap binnengebracht. Het blijkt een cadeau voor ons, omdat we het eten niet kunnen eten. Terug in de auto noemen we ‘m Gerard Hendrik en omdat we twijfelen of het een schaap of geit is krijgt hij de soortnaam Scheitgaap.
Uiteindelijk verplaatsen we naar een prachtige plek in de jungle waar daadwerkelijk honderden mensen gedoopt worden en een Bijbel krijgen. Vol indrukken keren we terug naar de groep.
Tegelijk is een ander groepje met onze keukenstaf naar de markt. ‘Als je overprikkeling zoekt, ben je hier aan het goede adres.’ We doorkruisen het deel met huishoudspullen en medicijnen (te koop per stripje of per pil) en slaan dan linksaf naar de vismarkt. Een goede plek om vis eten af te leren… Overal krijsen megafoons met de opgenomen stemmen van verkopers door elkaar heen om aandacht voor de aanbieding van de dag. Na een ommetje over de slipperafdeling ontprikkelen we met een flesje prik en keren huiswaarts.
Op de bouw blijken de kolommen mooi uitgehard. De bekisting is eraf en het hout gaat tegen de randen waar we de ringbalk gaan storten. Meer betonwerk to come 💪. We hebben de lateien boven de ramen en deuren volgestort, zodat daarop de laatste lagen metselwerk kunnen. En er liggen steende meer stenen voor de raampartijen klaar.
Halverwege de middag verzamelt het Lifeskills team jongeren. De opkomst is groot net als het plezier bij de spellen.
Aan het eind van de middag trekken de wolken weer aardig samen, maar gelukkig zijn we droog op onze basis voor het storten start. Het weekend is begonnen!
Reacties op dit bericht
-
Hanneke, jullie verhaal/bevenissen gelezen, doet me denken aan de Oekraine projecten. Mooi dat dat altijd weer door gaat, heb het goed met elkaar!! groet Greet Doornbos
-
Wat mooi om jullie te volgen. Heel veel succes en plezier met elkaar. En een knuffel voor Marijke en Meint v.d Woude. Groetjes van Jan en Zwaan Homan.
-
Leuk om aldoor wat te lezen! Succes met de laatste week en geniet er nog even van!😘
Liefs Lyanne
4 dagen geleden