Eén voor één, steen voor steen

🇿🇲ZA225

Bouwleider Robin heeft een update geschreven. Hij vertelt over de bouw die hard vordert en over de eerste dagen van het kinderprogramma.

Lieve thuisblijvers,

Het was een mooie frisse maandag ochtend. Het was een koude nacht geweest en wij werden al bibberend gewekt door Jan Douwe. Het weekend was voorbij, dus het was weer tijd om hard aan het werk te gaan en om voor de eerste keer officeel het kinderprogramma te starten!

We begonnen de bouwdag met stenen stapelen, cement maken en en gezellig metselen. Al gauw liepen we tegen een klein probleem aan. Ondanks het frisse weekend bleken de waterpassen bijna leeg te zijn. Zonder waterpassen wordt mestelen knap lastig. Jesse had ze de zaterdag al bijgevuld, maar water verdampt snel door de lage luchtvochtigheid hier in Miswhala.

Gelukkig stond onze dienstbare Mirte M al klaar om de waterpassen bij te gaan vullen. Immers haar was zaterdag door de bouwbaas beloofd dat ze deze eervolle taak opgelegd zou krijgen. En zo geschiede het. Met alle waterpassen onder haar arm, liep onze dappere Mirte M richting de watertonnen. Vol zelfvertrouwen begon ze aan haar taak. Echter bleek het bijvullen van de waterpas een zeer gecompliceerde taak te zijn. Tevens bleek een waterpas lek te zijn. Gelukkig stond onze dappere Emma klaar om de lek te dichten met ducttape. Uiteindelijk bleek het “bijvullen” van de waterpassen een zeer leerzame taak voor Mirte M en Emma. Een les in kritisch nadenken.

Ondertussen werkte de rest door als tijgers en stonden we al snel op de steigers. Maar hoe kom je op een steigers? Daar wist Jan Douwe wel raad mee. Plinten ladders! Onze lieftallige Jesse en Jessica stonden direct paraat om die te gaan zoeken. Echter bleken we helaas geen plinten ladders te hebben.

Ondanks deze tegenslag, schoten de muren de lucht in. Maar waar op de bouwplaats hard aan muren werd gebouwd, werden die bij het kinderprogramma juist afgebroken. Het verhaal van de muur Jericho werd uitbundig verteld door Femke met behulp Christina, Robin V, en onze kinderprogrammaleider Bettina. Van tevoren hadden we gehoord dat er rond de 100 kinderen zouden komen, maar al snel bleek dat het er een stuk meer kinderen in het dorp zijn. Met wel 140 kinderen uit grade 1-4 werden die muren zo afgebroken, met prachtig, door de kinderen gekleurde, trompetten. In de middag werd het programma voor grade 5-7 voortgezet met spelletjes. Hier waren ongeveer 60 kinderen.

Na een maaltijd van zalige spaghetti bolognese was het tijd voor een zeer spannend avondprogramma voorbereid door Krijn en Rick. We gingen speeddaten en we kregen de opdracht om onze eigen “deet” mee te nemen. Het was een zeer intrigerende avond waar we elkaar beter konden leren kennen. Na elkaar goed bevraagd te hebben, gingen we lekker slapen.

Dinsdag was het voor Robin V. zijn grote dag, hij had namelijk dagleiding. Hij zorgde dat iedereen op tijd ontbeten had.

Op de bouw was het tijd om de ringbalk al te storten, maar dat kon alleen door genoeg zand te hebben. Daarvoor gingen een aantal deelnemers op expeditie met een truck om zand te gaan halen. Boven op de truck konden we de prachtige omgeving van Miswala bewonderen.

Bij het kinderprogramma werd het door Nora voorbereide verhaal van de sterren en stippen verteld. Met behulp van Jessica, Emma, Eva en Zara werd het verhaal uitgespeeld. De kinderen en zelfs de leerkrachten genoten van het knutselen.

Het was een dag waarop hard gewerkt werd engelachen werd.

Na de avond maaltijd, werd door Jan in geuren en kleuren het ontlasting fasesysteem uitlegd. Op deze manier leerden we uitdrukken wat de viscositeit was van onze nummer twee boodschap. Gelukkig werd dit na het eten gedaan en niet ervoor.

Om al de indrukken van de dag te verwerken hadden we een rustig avondje met een goede avondsluiting. Weltrusten!

Reacties op dit bericht

  1. Hallo Zara, wat ontzettend leuk om jullie zo bezig te zien. Geniet ervan. Wij genieten in Bretagne van een heerlijke vakantie. Dikke knuffel van opa Bertus en oma Wil

    Door Oma Wil
    2 dagen geleden
  2. Hé lieve Jan Douwe,
    ook nog gefeliciteerd met je pa
    Heb je al een leuke meid ontmoet
    En wel een beetje door werken

    Groeten Jannick, Matthijs, Chris, Marjanne

    Door Marjanne
    2 dagen geleden
  3. Wat leuk om te lezen en de mooie foto’s te zien!
    Heel veel plezier verder Matthijs, Robin, Zara, Myrthe, Aleid en Roelie!
    Groetjes, Henk

    Door Henk Korblet
    2 dagen geleden
  4. Speciaal voor Roelie, alvast van harte gefeliciteerd met je verjaardag! @zara, doe je extra je best tijdens je gmg gesprek:)

    Door Hans en Siemone
    2 dagen geleden
  5. Hallo Aleid en groepsgenoten. Wat mooi om jullie vorderingen op deze manier te kunnen volgen. Werkende waterpassen of niet; het ziet er best strak uit! En wat een mooie geknutselde 💚💛💜🩵❤️! Deel de liefde maar uit met elkaar en geniet! Knuffel voor Aleid 🤗!
    Marjan🌹

    Door Marjan Roosjen
    2 dagen geleden

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


0/280