Deze hadden jullie nog tegoed! Dagverslag vrijdag 18 juli
Vrijdag wekte kinderprogrammaleider Eva ons met het rustgevende geluid van een fufuzela. Nadat iedereen zich alvast in de bouwoutfits had gehesen was het tijd voor het ontbijt. We worden hier in Phawa goed verwend met het eten. ’s Ochtends wordt er een heerlijke pan rijstepap voor ons bereid. Het is anders dan we gewend zijn voor velen van ons, maar (met soms een kilo kaneelsuiker als begeleiding) we genieten elke ochtend van deze vullende maaltijd. Elke maaltijd sluiten we af met de World Servants klassieker “We Wanna Thank You.” Hoewel het de eerste dagen nog even goed zoeken is naar de juiste toonhoogte, hebben we het al steeds meer in de vingers.
Het was vandaag tijd voor de eerste dag kinderprogramma. Samen met het expertise team ging Eva voor het eerst aan de slag. Vandaag op de planning: Goliath en David. En wie kan nou beter Goliath spelen dan onze eigen Jan? Met een prachtige theatrale val ging onze Jan ten onder onder luid gejuich van de kinderen. Daarna was het tijd voor knutselen, zingen en dansen. Het was een geslaagde eerste dag van het kinderprogramma!
Ondertussen ging het op de bouw gestaag verder. We komen al een heel eind met de lokale bevolking, we zijn al begonnen met de bekisting voor de ringbalken en beginnen volgende week hopelijk met pleisteren.
’s Avonds werd Phawa opgeschrikt door een heuse geitenplaag. Er was overal gemekker te horen, een luid kreisende geit en gillende deelnemers van angst. Hoewel het voor menig dorpeling hoorde alsof er paniek was uitgebroken, bleek het toch te gaan om deelnemers die vol overgave meededen in het culturenspel. In het spel zijn er twee zogeheten volken. Elk volk met een eigen cultuur en dus leefregels. Aan de deelnemers was het de taak om hun eigen, ietwat frappante, cultuur uit te dragen en ondertussen de tien regels van de andere cultuur uit te vogelen. Waar er bij de ene cultuur enkel siamesetweelingen te vinden waren die op de een of andere manier alle lampen uitdeden bij een signaal en alleen maar konden praten over het weer, was er bij de andere cultuur een vreemde hierarchie met een geitenkoning die zorgde dat alle bewoners op zijn teken rondjes in de lucht draaiden. Het was een hilarische avond waar we stuitten op cultuursverschillen en dat het dan best wel lastig blijkt te zijn om elkaars cultuur echt te kunnen begrijpen. Maar als je maar je best blijft doen en een open houding hebt, je best ver kan komen. Als we dat over en weer doen, komen we zo samen in een middenweg terecht. Al met al, een geslaagde avond. Op naar het weekend.
Reacties op dit bericht
-
Hey Eva, dus je hebt de fufuzela al gebruikt. Goedzo 💪🏻😄 heb je hem ook niet voor niks meegenomen. Hier gaat alles goed. Morgen met Leanne, Teije en Tjitze koffie drinken bij tante José. Zij gaan dinsdag op vakantie. Donderdag afscheid van Bente en Isa. Groeten je moeder😘
-
Lieve Renate,
Wat straal je hier! ☺️ Wat fijn te zien dat jullie het goed hebben!
Lekker bouwen en blijf genieten. We denken aan jullie!Lieve groet, Jacob en Agnes
-
Lieve Joëlle en Debora!
Wat superleuk om jullie aan het werk te zien! Muurtje bouwen, djembee spelen en de kids begeleiden! Gaaf om de foto’s te zien en de verhalen te horen!
Hele fijne tijd daar nog!Liefs Mirjam en Evert
1 week geleden