Een bijzondere dag vandaag, waar veel is gedaan en dankbaarheid centraal stond. Ok, ook een beetje strijd...
Vandaag werden we gewekt door live muziek van Suzanna en Thobias. Goedemorgen, goedemorgen, klonk door de slaapzaal, maar het werd zo vriendelijk gezongen dat niemand met het verkeerde been uit bed stapte. Suzanna en Thobias hadden dag leiding vandaag en deden dat op hun eigen manier door twee kampen te maken die tegen elkaar strijden. Er konden punten gehaald worden voor water halen en water filteren en er waren verschillende opdrachten, zoals op alfabetische volgorde zitten (zo snel mogelijk), de leiding op een originele manier bedanken (bedankt Anne), het langste gedicht over het project schrijven (brilliant gedicht van Karlijn) en zoveel mogelijk kledingstukken van dezelfde kleur aantrekken. Team Sierra ging vol voor de overwinning en team Leone leek daar iets geïntimideerd door te zijn en gaf de strijd al snel op. Daardoor won team Sierra met 97 tegen 37 punten, een historische overwinning. Team Sierra won hiermee eeuwige roem en de eer om een zin aan te leveren voor de volgende single van Suzanna en Thobias.
Deze ochtend deden Suzanna, Marlies en Dirk-Jan het kinderprogramma, zij vertelden over de ark van Noach.
Amber, Maurits en Daniek gingen in de tussentijd naar de plaatselijke PABO. In de vakantie krijgen leraren in opleiding les, zodat ze buiten de vakanties les kunnen geven. Ze konden dus meekijken met een les over kolonisatie.
Op de bouw was het even wachten tot de allerlaatste bekisting klaar was. De laatste keer beton storten van dit project stond op de planning. In de tussentijd hebben we het schoolplein opgeruimd, daar zijn de afgelopen weken stenen gemaakt. De stenen hebben we aan de rand van het schoolplein opgestapeld zodat er weer ruimte is om te spelen. De juffen en headteacher kwamen ons hierbij helpen. Zij waren vandaag aan de slag in de schooltuin. De schooltuin is hier geen educatief project. Veel kinderen van deze school worden gesponsord via woord en daad, deze kinderen krijgen les en een maaltijd op school. De ongesponsorde kinderen krijgen ook les, maar geen maaltijd. De gesponsorde kinderen blijven dan in het klaslokaal en de anderen zijn buiten. Via het raam wordt dan vaak eten doorgegeven. Docenten vinden dit heel moeilijk, daarom hebben ze de schooltuin, hierin worden gewassen verbouwd om te eten of te verkopen waardoor alle kinderen een maaltijd kunnen krijgen. We diep respect voor de toewijding van de leerkrachten hier. Nadat zij ons hebben geholpen met de stenen, zijn wij hen gaan helpen in de schooltuin, we hebben een deel van de pinda ’s geoogst. Erg fijn om dit samen te doen.
In de middag werd de eerste voetbalclinic gehouden in het dorp naast Makomp (eigenlijk ligt onze school tussen twee dorpen in, dus dat is vlakbij). Maurits, Joshua, Marlou en Manon hebben zich gigantisch in het zweet gewerkt. Ze hebben de voetbal kwaliteiten van de lokale bevolking gezien en hebben geen enkele hoop meer op een overwinning van Nederland in de interland van zondag. Gelukkig kunnen ze altijd nog zeggen dat ze de overwinning van Sierra Leone komt door hun geweldige training.
Afgelopen week werden we op de bouw bezocht. Er was een man die we niet kenden en we vielen bijna om van verbazing toen hij plotseling zonder accent “goedemorgen” zei. Hij merkte onze verbazing en zei vervolgens “het is toch nog ochtend?” Het bleek onze overbuurman te zijn, Jean François. Hij is een geboren Fransman die nu gedeeltelijk in Renswoude woont en gedeeltelijk hier in Makomp. Hij bood aan dat hij voor ons ging koken en vandaag werden we hartelijk door Jean François ontvangen. De porties waren iets groter dan we op konden (we hebben het wel geprobeerd), maar het smaakte erg goed. De gekoelde frisdrank en water waren ook een welkome verrassing.
Nadat we terugkwamen hadden we nog een avondprogramma waarin deelnemers en staf mochten getuigen van wat God in hun leven heeft gedaan. Twee mensen hebben hier gebruik van gemaakt, het was bijzonder om dit met elkaar te delen. De avond werd afgesloten door met elkaar te zingen over de goedheid van God. Een passende afsluiting voor deze dag.
Reacties op dit bericht
-
Leuk om jullie uitgebreide verhalen te lezen. Volgens mij doen jullie het heel goed daar, met elkaar en met de lokale bevolking. Ben super benieuwd naar jouw verhalen KARLIJN. En naar dat briljante gedicht 😀
Xxxx -
Dag Esther, Gister de eerste shift in het muntenhok gehad. Er zijn weer veel leuke mensen langsgeweest die gul hun centjes met ons hebben gedeeld. De artiesten (Bouke en de Bee Gees) waren super goed en we hebben weer uit volle borst meegezongen.
-
Vervolg aan Esther
We hebben maar besloten dat wij als muntenhokkers volgend jaar het 2e podium moeten worden. Onze klanken zijn prachtig, de performance zal nog lang over nagepraat gaan worden…..doe je dan weer mee?Veel plezier nog.
-
Wat een leuke en creatieve activiteiten hebben jullie daar. Gelukkig dat alle kinderen een maaltijd krijgen.
Wij genieten momenteel van het Zeeuwse landschap. Heerlijk als je weet dat het thuis zo heel warm is en wij kunnen genieten van de zee.
Groetjes, Dick en Dickie -
Hey Josh, lekker bezig man! En wat een prachtige foto, voetballen onder de regenboog. Mooi om te zien wat jullie daar allemaal doen en leren. Groetjes, pa en ma
4 weken geleden