Lees je Bijbel, Bid elke dag

🇿🇲ZA225

Eva is vandaag onder de internetboom gekropen. Zij vertelt jullie over de eerste volle bouwdag en een zondag vol cultuur.

Zaterdag

Na een nachtje heerlijk slapen, begon vandaag de eerste volledige bouwdag. Na een een lekker ontbijt met brood en pap, hebben we in de GMG’s complimenten uitgedeeld aan elkaar. Hierna begon iedereen spontaan de hele dag complimenten uit te delen. Met de bouwkist tussen twee sterke heren in, waren we nu eindelijk echt op weg naar de bouw. Het eerste grote sjouwklusje was om alle los liggende stenen bij elkaar leggen en daarmee de hele en de halve stenen scheiden. Ondertussen werd er bij de kliniek aan de binnenmuren gemetseld. Dat ging gepaard met veel handgebaren en enkele woorden Bemba zoals Dakka (cement), Amutafoari (steen) en we capa (leg hier neer). Zo wordt onze woordenschat elke dag een stukje groter. Naast dat er hard gemetseld werd, moest de cement natuurlijk ook gemaakt worden. Dit is hard werken, want het is een zware klus om de ingrediënten te mengen. In de middag hebben Jessica, Femke en Nora veel balken gezaagd. Jessica werkte onvermoeibaar door, wat ook de lokale mensen opviel, waardoor Jessica vandaag de Gouden helm met trots heeft gewonnen. Er werd zo hard gewerkt dat er deze middag al steigers en raamkozijnen naar de bouwplaats zijn gesjouwd. Aan Suzan was de eer om als eerste op de steiger te werken. Iedereen heeft fantastisch hard gewerkt, daardoor zijn we al tot laag 8 gekomen.

Na een dagje hard werken waardoor we allemaal onder het bruine stof van de stenen zaten, werd het tijd voor een douche. Door de meiden werd er een haren wasstraat opgezet. Met daarna een heerlijke warme maaltijd van Tito met gele rijst, beef, kool en zelfs sperziebonen, waren de buikjes weer heerlijk vol.

In de avond ontstond het spontane idee om met een klein groepje een bijbelstudie te houden. Jan Douwe heeft massageles gegeven, dus alle schouders zijn weer ontspannen. We hebben de dag afgesloten met een avondsluiting, wat vanaf nu elke avond op de planning staat. Met de hele groep hebben we samen gezongen en Rick heeft ons stof tot nadenken gegeven.

Zondag

Vanochtend mochten we een uurtje langer slapen. Na het ontbijt, met onze nette kleding aan, zijn we naar de kerk gewandeld. We werden met open armen onthaald door zingende kerkgangers en mochten vooraan zitten. De meiden zaten aan de ene kant en de jongens werden naar de andere kant verwezen. De kerkgangers hebben in kleine groepjes prachtig gezongen en ook wij hebben 2 liederen gezongen: Zegenkroon en Build your kingdom here. Christina en Zara begeleidde ons op de gitaar en Joanne op een emmer, wat al snel werd ingewisseld voor een djembé toen de locals zagen hoe goed ze kon spelen. Matthijs heeft een bijbeltekst in het Engels mogen voorlezen en Rick was de Preacher. Tot onze verbazing was de dienst al na anderhalf uur afgelopen.

Zodra we terug waren bij de slaapplekken, trok iedereen heel snel zijn trui weer aan. Het was een erg frisse dag met veel wind.

Voor de middag stond er een cultuuruitstapje op de planning: de Zambia Express. Via een mooie speurtocht, voorbereid door Robin V., Jan Douwe en Aleid, gingen kleine groepjes onderweg naar een huisbezoek. Met dank aan Aleid kwam elk groepje met een mooi versierd cadeautasje met zeep, speelgoed en kookolie erin, aan bij het huis. Er werden over en weer vragen gesteld door de familie en ons over hoe het leven in Zambia en in Nederland is. Onze hostst lieten uitgebreid hun huis zien om een echt kijkje in hun leven te geven.

Na terugkomst van de huisbezoeken ontstond er een spontaan cultuurmomentje. Er was een voetbal wedstrijd aan de gang. Robin V. mocht tijdens de tweede helft meespelen en gaf een prachtige assist. De beleving langs de kant was ontzettend groot en Mwishala heeft met 2-0 gewonnen.

Bij het avondeten kregen we een wel heel bijzondere maaltijd. We kregen pasta met tomatensaus en rauwkost. Daar werd ontzettend van gesmuld.

In de avond heeft iedereen lekker gerelaxt, zijn er spelletjes gespeeld en dagboeken geschreven. Na een mooie avondsluiting zijn we allemaal lekker naar bed gegaan.

Foto 1-7 is van de bouw

Foto 8 en 9 harenwasstraat en massages

Foto 10-17 is van de kerkdienst

Foto 18-20 is van het huisbezoek

Foto 21 van de voetbalwedstrijd

Reacties op dit bericht

  1. Hopelijk voor jou meer werkpaarden (zoals ik lees in de updates wel, goed bezig iedereen💪🏻), dan hoef je zelf weer minder te doen😆.

    Je krijgt de groetjes van Tamar vanuit het oosten van Zambia en van Rebecca vanuit Italië. Joejoeee!

    Door Rebecca Vis
    18 uur geleden
  2. Hey Robin!

    Projectdoel 1 uitgekomen! Meedoen met een voetbalwedstrijd.
    Ik wou je alvast van harte feliciteren met je 18e verjaardag! Geen idee wanneer je dit groetje leest, maar dan heb ik het in ieder geval alvast gedaan 😉

    Heel veel plezier met de rest van project!

    Door Jesper Groenia
    18 uur geleden
  3. Hoi Emma,
    We hebben 💪 Zelfs je haren worden gewassen . Voor iedereen heel veel succes met het bouwen van dit project en nog een fijne tijd
    in Zambia.

    Groetjes van uit het verre Nederland.

    Door Alie Ottema
    18 uur geleden
  4. Lieve Mirte,

    Het ziet er fantastisch uit bij jullie! Ik hoop dat je met volle teugen geniet.
    We zagen al een foto van Niels met een stropdas op zijn project, nu jij in een rok! Een hoop nieuwe belevenissen voor jullie 😉
    Liefs,
    Esther

    Door Esther 't Jong
    17 uur geleden
  5. Heeey Jan Douwe, Krijn en Rick,

    Jullie project ziet er heel gezellig uit!
    @Jan douwe lukt het een beetje met 2 petten op😜 jouw kennende komt dat wel goed met je ervaring als JD travel.
    Heel veel plezier met elkaar, Wij vertrekken vandaag naar Rwanda! Groetjes, Hanneke

    Door Hanneke
    15 uur geleden

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


0/280