Aldus Dana. De quotemuur is namelijk met succes geopend! We hebben al enorm veel meegemaakt: bergwandelingen, zwemmen, cultuur en een maaltijden om jaloers op te zijn. Natuurlijk werd er ook hard gebouwd.
Vrijdag
En dan is het eindelijk zo ver: onze eerste bouwdag start! Er wordt gezeefd, gegraven, muren gestuct, beton gemaakt en zand heen en weer gereden. We ontdekken al snel dat er veel harde werkers in onze groep zijn😀. Ook wordt er al volop cultuur gesnoven. Zo gaat vandaag bijna iedereen op huisbezoek. We horen indrukwekkende verhalen van mensen uit de wijk Almas, die allemaal op hun eigen manier betrokken zijn bij de organisatie BEM. De huisbezoeken geven ons nog meer motivatie om te bouwen. ’s Middags bezoekt een deel van de groep het ziekenhuis. Ze leren er over onder andere fysiotherapie en hoe de zorg rondom een bevalling gaat. Vol verhalen genieten we van een overheerlijk diner. Veel deelnemers zijn al tot de conclusie gekomen dat ze het Braziliaanse eten in Nederland gaan missen! ’s Avonds verrast Philippe (foto- en videograaf, en pastoor bij BEM) ons met een video over onze aankomst. Tip: de video’s zijn te zien op de instagram van BEM, namelijk “Bemestardomenor”. Daarna organiseren de Brazilianen een sportavond. Ook hierbij sport iedereen fanatiek mee. Stoffig en vol van alle indrukken maken we ons klaar voor de nacht.
Zaterdag
Weekend! En dus nog meer cultuur. Uitslapen zit er dus niet in. Om 6 uur worden we gewekt. We starten weer met GMG (goedemorgen gesprek) vervolgens een ontbijt en stappen daarna opgewekt de bus in. Vanuit de bus zien we eindelijk de prachtige omgeving van Guanhães. Na een busreis van 45 minuten, stoppen we bijna verticaal. Hoe de bus terug komt is een raadsel! We klimmen de berg verder op en stoppen bij een kinderopvang. Deze is in 2011 en 2013 gebouwd door World Servants. Hier spelen we verschillende sportspellen met de kinderen en zingen we liederen. Ook genieten we van het prachtige uitzicht. Een goed begin van deze morgen! Nadat we allemaal moe zijn geworden, zoeken we de bus weer op. Onze volgende stop is het conferentiecentrum van Daniëls ouders (onze projectcoördinator). We genieten van een heerlijke en ijskoude duik, in een zwembad en de meegebrachte spelletjes. Een aantal deelnemers mogen de omgeving zelfs te paard bekijken. Deze middag worden we verrast met een Braziliaanse bbq! Het is werkelijk heerlijk! Na het eten mogen een aantal deelnemers naar een sloppenwijk. De levenswijze van de mensen daar maakt veel indruk. Aan het eind van de middag stappen we in de bus. Het is tijd voor een verrassing! Uit de bus worden we eerst verrast met een Capoeira-optreden. Dit is een dans die afkomstig is van de slaven, die door middel van deze dans het vechten oefenden. En als kers op de taart worden we ook nog eens getrakteerd op ijs die we zelf mogen opscheppen! Met volle buiken stappen we de bus in. Tijd om alle indrukken te verwerken en lekker op tijd ons bedje in te duiken.
Zondag
Fris en fruitig staan we op. Waar sommigen hebben genoten van een uurtje extra slaap, lieten anderen hun sportskills zien tijdens de sportsessie van Joran. Daarna genieten we van een snel ontbijt, waarna we gmg’en in de zon. Deze morgen praten we over Gods schepping, terwijl de muziek vanuit onze eetzaal/kerk al klinkt. Netjes op tijd zit iedereen op zijn stoel. Erg lang hoeven we echter niet te zitten, want na een korte start mag onze groep naar voren komen. Marit introduceert onze groep aan de Brazilianen. Daarna zingen we 10.000 Redenen en The Blessing. Het klinkt prachtig en zelfs een aantal Brazilianen hebben tranen in hun ogen. Wanneer we weer op onze plek staan, is het tijd voor nog meer worship. Waar de een zijn beste Portugees uit de kast haalt (met dank aan de tekst op het scherm), zingt de ander in het Engels mee vanuit zijn logboek. En dan is het tijd voor de preek. Bram leest in het Nederlands het Bijbelgedeelte voor, Mattheus 7 vers 13 tot en met 27. Philippe spoort ons aan om God te volgen, ook al is dit niet altijd de makkelijkste weg. Daarna is het alweer tijd voor eten. Elke familie uit de kerk heeft een maaltijd meegenomen. Er is dan ook meer dan genoeg te eten. En het ene gerecht is nog lekkerder dan het andere gerecht! ’s Middags bezoekt een deel van de groep een opvangcentrum voor kinderen die (tijdelijk) niet meer thuis kunnen wonen. Het andere deel van de groep maakt een flinke wandeling de berg op, waar ze genieten van het uitzicht. Na het diner sluiten we de zondag af met worship. Tot de volgende keer!
Reacties op dit bericht
-
Heel mooi om te lezen wat jullie allemaal mee maken wat een indrukken al in zo’n korte tijd!
Het was heel fijn je op je verjaardag gisteren even te kunnen zien en te spreken Jona! Volgens mij geniet je erg daar!? Goede tijd, dikke knuffel -
Ha Joos, fijn weer wat van jullie te horen en wat hebben jullie al veel beleefd. Ben benieuwd naar de verhalen. Heb je ook paard gereden? Wij zijn nu in wenen, mooie stad hoor. Geniet van alles daar. Ga met God en Hij zal met je zijn. Liefs mama.
-
Wat hebben wij uitgekeken naar een Nieuwe update zeg! Gelukkig staan jullie uitgebreid op de foto’s waardoor we er toch een beetje bij zijn en stiekem even kunnen checken of het goed gaat (je bent de oudste zus of je bent het niet).
We houden van jullie!!!
-
He Met, wat leuk om de berichten te lezen. Weer een heel ander avontuur als de vorige keer. Thuis is er in een week niets veranderd, maar ik denk dat jij al meer dan genoeg hebt meegemaakt in de afgelopen week. Geniet er goed van en doe de groetjes aan iedereen. Luv u
Kus Lin -
Lieverds, wat fijn om dit lange verslag te lezen. En heel fijn om ook wat te zien van wat jullie allemaal meemaken.
Zo reizen we een beetje mee.
Geniet met elkaar en van alle mensen die je ontmoet.
Heel veel liefs, hou van jullie.
Papa en mama
1 week geleden