We gaan nog niet naar huis, nog lange niet (of toch wel)

🇿🇲ZA225

Vanmiddag een laatste update vanuit Mwishala voor jullie. Eva vertelt over gisteren en het cultuuruitje van vanmorgen.

Vrijdag

We zijn bij de laatste dagen in het mooie Mwishala aangekomen, met nog ontzettend veel leuke dingen op de planning.

Na ontbijt beginnen we dag met het kinderfeest. Alle kinderen van de omgeving kwamen bijeen om het kinderfeest te vieren. We begonnen in een grote cirkel met alle kinderen en deelnemers met het zingen van read your bible, pray every day. Doordat dit elke dag met het kinderprogramma is gezongen, konden de kinderen dit goed meezingen. Gevolgd door een overtuigende hoofd schouders knie en teen en een iets minder overtuigende king of the jungle. Het laatste puzzelstuk werd op de aftelkalender geplakt als teken van afscheid. De groep is verdeeld in 10 kleine groepjes en elk groepje is met een deelnemer langs 10 verschillende spelopdrachten geweest. Om een kleine highlight te geven: Rick speelde met elke groep vol enthousiasme Annemaria koekoek, Mirte A. heeft de kinderen Nkoko Nkoko Nbushi (een Afrikaanse vorm van zakdoekje leggen) geleerd, Robin V. was met een groepje kleine belhamels op pad en Joanne liep met de allerkleinste kinderen rond.

Na alle spelletjes zijn er stroopwafels uitgedeeld aan alle kinderen en teachers. Inmiddels hadden we ruim 200 kinderen in de grote cirkel zitten. Met hockey pockey, tjitjoewa en een snel rennende Nora, Femke en Mirte M met bellenblaas, sloten we het kinderfeest en het kinderprogramma af.

Na een lunch van aardappels en tomaat/ui salade werd het tijd voor de bouwoverdracht. De locale bouwers hadden voor alle officials en ons een overkapping gemaakt om uit de zon te kunnen zitten. Om 14 uur waren wij netjes op de bouw maar begon het met een danceparty, waarna we 20 minuutjes te laat met de overdrachtsceremonie zijn begonnen. Na het zingen van beide volksliederen, kwamen er wel 20 speeches. Nee, geintje. Maar het waren er wel een aantal van alle officals en namens ons gaven Roelie en de bouwbaas een speech. Mede door het tolken tussendoor werd het een lange zit van 2,5 uur. De strekking van de meeste speeches was dat ze dankbaar zijn dat MCC en World Servants hier bij dragen aan de community, de community het gebouw moeten omarmen en dat ze God willen danken voor de bouw van de kliniek en stafhouse. Tijdens de overdracht werd door ons en de kinderen van de school met docenten gezongen en is er een culturele dans laten zien waar wij vol overtuiging aan mee hebben gedaan. Als allerlaatste van de overdracht is het vlaggenlijntje bij de kliniek doorgeknipt als symbolische opening. Na ruim 2 weken hard werken staan er 2 gebouwen met daken, logo schilderingen en grotendeels gestucte muren.

Als avondeten kregen we van Tito spaghetti bolognese met koolsla, erg lekker. Ook werden voor de laatste keer het eendje en de gouden bouwhelm uitgereikt. Robin K. won voor de vierde keer het eendje omdat hij tot twee keer toe zijn fles vergat, zijn trui liet slingeren en de sleutels even zoek had gemaakt. Eva heeft de gouden bouwhelm gewonnen voor het helpen met het kinderpogramma en bijspringen in de afgelopen week waar nodig. Het eten en de avond is afgesloten met veel samenzingen.

Zaterdag

Vanochtend zijn de dames wakker gemaakt met het gezang van de jongens. Vanochtend staat er een heel leuk cultuuruitje op de planning, een soort van safari. We gaan naar Noah’s arc, een reservaat van 32 hectare met allemaal wilde dieren. Dennis van MCC heeft ons in de vrachtwagen over het terrein gereden. We hebben de dieren op onze wensenlijsten ook zeker mogen spotten: giraffe’s, zebra’s, struisvogels en heel veel kudde dieren. De camera’s waren goed in de aanslag en er zijn prachtige plaatjes geschoten. Bij het jagershutje hebben we even kunnen rond lopen om te genieten van de omgeving. Na al die mooie indrukken was het tijd om terug te gaan. Voor de lunch hebben we heerlijk sandwiches met tonijn en vlees gegeten.

Vanmiddag gaan we tassen inpakken en de slaapzalen en gemeenschappelijke ruimte opruimen. Het einde komt in zicht, maar vanavond staat er nog een Bonte avond op de planning.

Dit was de laatste update uit Mwishala, want morgenochtend om 6 uur rijden we hier weg en beginnen we aan de terugreis. Tussendoor maken we nog een stop bij een mall en souvenirmarkt en we hebben nog een overnachting in een hostel in Lusaka. We zullen jullie met korte updates op de hoogte houden van de reisdagen.

We zien jullie weer in Utrecht!

 

Reacties op dit bericht

  1. Ha, die Robin K.!
    Wat een inzet hebben jullie met elkaar getoond. Het resultaat mag er zijn!
    Fijn, dat alles naar wens verlopen is en dat jullie hebben kunnen genieten van alle leuke contacten en belevenissen.
    Tot gauw! O.H. en O.D.

    Door Diny de Muinck
    1 dag geleden
  2. Jesse, Emma en Krijn,
    Tja dan is daar alweer het laatste bericht en we lezen dat jullie werk gewaardeerd wordt, jullie veel plezier hebben gehad en mooie belevenissen hebben opgedaan. Heerlijk om te lezen.

    Door Géjanna de Haan
    1 dag geleden
  3. Wij hebben Esther namens jullie een goede reis naar Sierra Leone gewenst.
    Tot dinsdag!

    Door Géjanna de Haan
    1 dag geleden
  4. Dag allemaal,
    Wat fijn dat deze weken goed verlopen zijn.
    Jullie zijn goed bezig geweest.
    We wensen jullie een goede reis terug.
    En zien ernaar uit om elkaar weer te ontmoeten.

    Door Wilma de Ruijter
    1 dag geleden
  5. Heel erg trots op jullie dat jullie dit weer voor elkaar hebben gekregen en Rick, ik weet zeker dat mama heb meegekeken 😘.

    Een goeie reis gewenst en tot dinsdag in Utrecht

    Door Clement Bezemer
    1 dag geleden

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


0/280