De eerste bouwdag valt letterlijk in het water…

🇧🇩BA126

Na de eerste dagen prachtig weer te hebben gehad slaat het Bengaalse weer nu toch toe.

Maandag stond eindelijk de eerste bouwdag op de planning, een dag waar we allemaal al bijna een week naar uitkeken. Helaas is het in Bangladesh regenseizoen en dat liet het land nu voor het eerst tijdens dit project echt goed zien. Van 6.00 tot 15.00 uur heeft het in Chirirbandar onafgebroken hard geregend. Hierdoor viel onze eerste bouwdag letterlijk én figuurlijk in het water.

Gelukkig konden na een kort overleg met de headteachers van de basisschool en de middelbare school het kinderprogramma en het Life Skills-programma wél van start gaan. Tijdens beide programma’s werd het verhaal van Ster en Stip verteld. De kern van dit verhaal is dat iedereen bijzonder is en iedereen geliefd is.

Na de programma’s werd er heerlijk gekookt door Mathilde en Noortje. Op het menu stonden wraps met een mix van groenten.

Om 20.00 uur was het tijd voor Ik hou van Bangladesh: een superleuk avondprogramma, georganiseerd door Arend Jan en Debora. De avond was opgedeeld in vijf rondes met verschillende spellen. Uiteindelijk ging team Takka Takka, bestaande uit Jenita, Yana, Martine, Jorien en Kenrick, er met de winst vandoor.

Na het avondprogramma was het tijd om snel ons bedje op te zoeken.

We wisten niet dat het kon, maar we hebben het zowaar koud gehad vannacht! Veel deelnemers werden midden in de nacht wakker om een extra handdoek of trui te pakken om onder te kruipen, want ja… dekens hebben we niet meegenomen.

Vandaag was de lucht gelukkig opgeklaard en was het écht tijd om met de riksja naar de bouwplaats te gaan!

De taken voor vandaag: de fundering opvullen met zand en metselen.

Ondanks het warme weer is er enorm hard gewerkt. De fundering van de achterste kamers van het gebouw is volledig opgevuld en de eerste lagen stenen zijn inmiddels gemetseld.

Bij het kinderprogramma, dat was voorbereid door Debora en Lise, ging het vandaag over Jona. Na het verhaal maakten de kinderen een vis van een plastic bekertje.

In de avond stond er niets op het programma. Een deel van de groep besloot onder begeleiding van gitaar en ukelele een aantal nummers te zingen, anderen speelden spelletjes en de rest dook lekker op tijd hun bed in om op te laden voor morgen.

Reacties op dit bericht

  1. Het klinkt alsof jullie het goed naar de zin hebben! Zo benieuwd naar al je verhalen! Het ziet er prachtig uit op de foto’s! En die vrouwen in die jurken! Hopelijk is het wat te doen met de warmte en de regen. Ik denk aan jullie! Diiiiikkke knuffel!

    Door: Fenna
    Aan: Jenita

    2 dagen geleden
  2. Uiteraard verbaast het me niets dat het team van Jenita weer moest winnen 😉 Maar onthoud: ‘Iemand anders de winst gunnen is net als een stoel aanschuiven, er is plek genoeg, ook voor een ander aan de top.’ Desondanks ben ik zeer trots op je. Er ligt een sticker voor je klaar <3

    Door: Fenna
    Aan: Jenita

    2 dagen geleden
  3. Hai lieve Whitney, fijn dat jullie begonnen zijn met bouwen! Hoop dat het goed met je knie gaat en je lekker kan genieten. Veel liefs! Elma en de anderen

    Door: Elma
    Aan: Whitney

    2 dagen geleden
  4. Hey Jorien (en groep), wat ontzettend leuk om zo mee te leven en te zien waar jullie deze tijd verblijven.
    Erg leuke vlog!
    Succes met de bouw en alle (kinder)activiteiten.

    Door: Marga
    Aan: Jorien

    2 dagen geleden

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


0/280