Weer een dag vol bijzondere momenten in Ghana. Van hard werken op de bouw en een tocht door de jungle tot een onverwacht cadeau van de burgemeester en een spannende Termeise Kwis. Kortom: genoeg te beleven en genoeg om over na te praten!
Hallo dan!
Gisteren zijn we met een kleine ploeg naar de bouw geweest. Op vrijwillige basis zijn een aantal bikkels nog met het dak bezig geweest, met het deksel van de sceptictank en met opruimen.
Geholpen in de keuken met frietjes (overheerlijk gegeten met kip!).
Net voor de tocht door de jungle met de chief kwam de burgemeester van het dorp ons een feestmaal bezorgen, om zijn dankbaarheid te tonen. Tomaten, cassava, drinken en…… een bokje.
O help, de paniek sloeg toe: hoe krijgen we die mee naar huis? Nou, dat was niet de bedoeling. De optie om hem weer vrij te laten kon ook niet.
Het bokje ligt inmiddels in de vriezer…..
De chief liet ons in de jungle zien waar ze de cacaobonen vandaan halen. We hebben ze ook geproefd, net als bananen, kokosnoten en suikerriet. De jungle voorziet in de eerste levensbehoefte voor veel inwoners van het dorp.
In de avond een Termeise Kwis, fantastisch georganiseerd door Lucas en Daniel. Een klein smetje op het geheel was de uitslag. Er zijn toch echt gelijktijdig drie supermarkten geweest in Termei: André de Jong op de Dam, Leo de Jong op de Broekseweg en Reijer Lekkerkerker verkocht ook alles vanuit het winkeltje en pakhuis aan de Fransestraat.
Maar goed, de jury liet zich niet overtuigen en gaat het thuis navragen. Ondertussen heeft de groep van Sander de eerste prijs zo snel mogelijk opgegeten (stroopwafels) om de discussie voor te zijn.
Kortom, het was een geweldige avond in Kokosiasi.
Groet!
Theo
Reacties op dit bericht
-
Sport update!!
Gisteren heeft Yomif Kejelcha het wereldrecord op de halve marathon uit de boeken geramd bij de halve marathon in Buenos Aires met een tijd van 56:51 met een gemiddeld tempo van 2:41 min/km. Insane! -
Hé (zuster) Laris,
Is het nog een beetje uit te houden daar in die hitte? Nog geen heftige medische ingrepen hoeven doen :)? Nog een paar dagen en dan zit het project er al weer op. Super trots op jullie allemaal hoe jullie daar nu bezig zijn. Kletsen we van het weekend effe bij! -
Nog maar een paar dagen, en dan zijn jullie er weer! Maak er nog wat van de laatste dagen!
Fee, ik sta nog steeds achter de geschreven boodschappen op de tas
Aan: De sportliefhebbers
3 dagen geleden