Na twee dagen hard werken zijn we het weekend in gegaan, waarbij we zaterdagochtend welgeteld een half uur langer uit konden slapen. Om 09:30 werden we in stijl weer opgehaald door onze vertrouwde vrachtwagen, waarin we hutje mutje naast elkaar hobbelden over de zanderige wegen. Op de markt aangekomen zijn we in groepen opgesplitst waarin de mannen en vrouwen gelijk verdeeld waren. We kochten traditionele kleding, snacks, frisdrank, fruit en een niet te vergeten een spiksplinternieuwe zaag om de werkzaamheden op de bouw soepeler te laten verlopen. Daarnaast konden we Frank weer voorzien van schone tanden met zijn uberschattige nieuwe pandatandenborstel. Deze was hij verloren tijdens de nachtelijke wandeling naar de Tufboom.
Na deze overprikkelende marktsessie kwamen we weer terug op ons vertrouwde plekkie. Na een wat vrije tijd gingen we in groepjes verschillende huisbezoeken doen, zodat we konden zien hoe mensen hier wonen en leven. Het contrast was groot en er waren verschillende gradaties in armoede binnen de bevolking. Er kwamen emotionele onderwerpen ter sprake zoals: de dood, jaloezie tussen de gezinnen en weinig eten. Sommige gezinnen zijn zo arm dat ze zich maar 1 maaltijd per dag kunnen permitteren. Ondanks de armoede voelden sommige mensen zich heel rijk. We deelden cadeautjes uit aan de gezinnen, lieten ze Nederlands eten proeven en gaven ze een inkijkje in ons leven in Nederland door middel van foto’s.
De volgende dag trokken we onze zondagse kleding aan en bezochten we kerk van Niklas, hij is een van de bouwvakkers die ons helpt op de bouwplaats. Deze kerkdienst vonden we allemaal erg indrukwekkend. Wat ons opviel was dat veel werd gedanst, hardop werd gebeden en de preken raakten ons in het hart door de passie die ze overbrachten. Alles werd tweemaal verteld: in het Bemba en Engels. Harry heette ons welkom en Catharina vertelde iets over onze groep. Kelsey vertelde een persoonlijk verhaal over haar relatie met God: God is liefde en iedereen werd geraakt door deze mooie woorden. Bij de afsluiting stelden we onszelf allemaal voor. Tot onze verbazing wilden ze graag dat we vertelden of we wel of niet getrouwd waren. Vanwege de cultuur waren er ineens nog maar vier singles in de groep en de rest was getrouwd, terwijl dat er eigenlijk meer zijn…We konden hier allemaal om lachen met elkaar. Na de kerkdienst kregen we weer een heerlijke lunch en hadden we een vrije middag.
Aan het eind van de dag hadden we een spontane voetbalwedstrijd tegen de mensen uit het dorp. Het luidkeels aanmoedigen met nummers zoals het is stil aan de overkant en het in Burum welbekende Jelle Tikke Oeh Oeh Oeh bracht World Servants Burum de overwinning tegen Munda Namuko.
Na een heerlijk bord spaghetti (haha had je niet verwacht hé) eindigde de avond met gezang onder leiding van Albert op zijn gitaar en het spannende spel: Weerwolven.
PS: Alvast felicitaties aan heit en pake namens Catharina en Anna.
Reacties worden enorm gewaardeerd en elke avond voorgelezen, dus laat vooral wat leuks achter. Dit doet ons goed.
Overdag is het 25 graden en s’avonds koelt het af tot maximaal 10 graden. Een beetje vergelijkbaar met Nederland. 😀
Lieve groetjes,
World Servants Burum
😺🐶🏘️
Reacties op dit bericht
-
Hey Jildert, friends en iedereen.
Heel fijn jullie verslagjes! Bijzonder om te zien en horen hoe jullie de reis ervaren!! Doet ons goed 😉
Wij leven mee en jullie zijn in ons dagelijks gebed. Gods zegen vanuit Ps 23. Dat jullie door Zijn zegen tot zegen mogen zijn.
Liefs
-
Ik word heel erg gelukkig van alle foto’s en filmpjes. Een gevoel van trots overheerst continu. Het lijkt erop dat jullie megaveel plezier hebben met elkaar en dat jullie met de mooiste en meest bijzondere herinneringen thuis gaan komen. Trots op jullie! ❤️
-
Hi harde werkers😊, geweldig hoe jullie het thuisfront meenemen dmv foto’s , video’s en het geschreven blog. Zijn wij heel blij mee!!
Kelsey wat zie je er prachtig uit daar op het podium ❤️ mega mega trots op jou.
Pas goed op elkaar , liefs Donny , Angelina, Keanu en Jayson😘 -
Wat mooi om te zien dat er zoveel connecties plaatsvinden met de locals. En wat een kleurrijke kleding! Prachtig! De gebedskalender houdt ons ook up to date met wat er op het programma staat. Goed om die te volgen en zo om jullie heen te staan met God.
Moai dat jim sa geniete!💞 -
De 1ste week zit er alweer op. En wat een belevenis. Zo mooi om jullie zo te volgen. De prachtige foto’s te zien en de verhalen te lezen.
In gebed bij jullie allemaal.
Groetjes tineke venema
Aan: Jildert en groep
2 weken geleden