How to sjouw

🇷🇼RW226

Vandaag een dag vlog over hoe je stenen sjouwt, de verschillende programma’s en een stukje cultuur bij de kliniek!

Maandag:

Vandaag was het weer zover. Het is maandag, dus mogen we weer volop bezig op de bouw. Er wordt momenteel vooral veel gesjouwd. Zowel stenen als zand moeten er aan geloven.

Verder was vandaag een volle dag met alle programma’s. We hebben voetbal clinics, life skills en kinderprogramma gehad. Door deze overlap was het vooral bij de voetbal druk, en waren er bij de andere twee programma’s maar kleine clubjes. Dit zorgde er echter wel voor, vooral bij het kinderprogramma dat er veel ruimte was voor individuele aandacht. We waren namelijk met 7 deelnemers en ongeveer 15 tot 20 kinderen in de loop van het programma.

‘s avonds was er een optionele spelletjes avond. Er werd beverbende en skip-Bo gespeeld waarbij ook nu weer het fanatisme van de groep duidelijk werd. Daarnaast was er ruimte voor mooie gesprekken en het kijken naar de prachtige maan.

Ook Thirsa, Floortje en Mieke zijn weer terug gekomen van hun trip naar het compassion project ergens anders in Rwanda.

Dinsdag:

Er werd ook vandaag echt weer geknald op de bouw. Naast het sjouwen hebben we een deel van de muren gevoegd.

‘s middags was het weer tijd voor het kinderprogramma waar het dit keer over het verhaal van de vijf broden en twee vissen ging. Boven verwachting, zeker na gisteren, kwamen er bijna 120 kinderen op af!

Het was een groot succes😁

Verder ging er vandaag nog een groepje op bezoek bij het health center hier in Kabarondo.

Bij aankomst werd onze temperatuur opgenomen, om uit te sluiten dat er mensen met ebola zomaar onbeschermd naar de kliniek komen.

De verschillen met Nederland zijn groot, maar toch waren we positief verrast. Het was er schoon en er was veel plek, verdeeld in speciale blokken. Zelf mochten wij kijken bij het blok waar de vrouwen hier bevallen en na de bevalling nog een dag mogen blijven.

Er werken in het health center 26 mensen waaronder 11 verpleegkundigen in shift van 6 á 7 mensen overdag, maar ook ‘s nachts zijn er altijd 2 verpleegkundigen aanwezig.

Na de bouw/kinderprogramma/health center bezoek was het tijd voor de gym. Eén van de locals had aangeboden een sportlesje te geven. En dit kwam ook nog eens samen met heerlijke muziek (geniet van de beelden😉).

En werd een uur lang keihard gesport waarbij iedereen echt z’n energie kwijt kon.

‘s avonds hadden we een avondprogramma georganiseerd door Sandra en Mieke wat ging over onze hartenwens. Dit leidde tot mooie gesprekken.

Moe en voldaan zoeken wij ons bed weer op. Tot snel!

Reacties op dit bericht

  1. Lieve Elise,
    Wat gaan jullie ongelooflijk snel! 🤩 De muren staan nu al bijna op dakhoogte, terwijl er óók nog zoveel mooie activiteiten worden georganiseerd.
    En die stralende kindergezichtjes… daar word je toch blij van! 🥰 Heel veel succes met alles wat nog komt! ❤️

    Door: André en Imola
    Aan: Elise Holtman

    2 weken geleden
  2. Hoi Elise,
    Je had een berichtje in de app naar aanleiding van de project updates:

    Wow very nice You are doing well, we thank God🙏

    Van Fransisca

    Door: Whatsapp Fransisca
    Aan: Elise

    2 weken geleden
  3. Hey lieffies! Wat een stralende kindergezichten en harde werkers op de warme bouw, echt top hoor! En lekker eten! Nog koekjes over haha. Heel fijn om jullie even voorbij te zien komen op de foto/filmpje.We missen jullie❤️ Veel succes met wat er nog komen gaat! Love you toppers❤️

    Door: René,Carolien,Gideon Schuiling
    Aan: Noémie en Milou

    2 weken geleden
  4. Hai lieve Mieke,
    We missen jou hier. Maar het gaat wel ontzettend goed. Emi is goed te pas en Levi heeft een wereldtijd bij de van Hemmes. Van Nathan heb ik helaas ook nog niet zoveel vernomen. Ik ben hem in 1 filmpje tegenkomen. Dat is al winst. Hij zag er goed uit.

    Door: Lennert Advocaat
    Aan: Mieke

    2 weken geleden
  5. Lieve Maaike,
    Ik heb weer genoten van de foto’s en filmpjes. Wat was jij hard aan ’t werk, alle stenen stukslaan. Pas goed op elkaar en op jezelf!!
    Nog een dikke kus vanuit de verte, maar je hebt er altijd een heel dichtbij…….. liefs oma

    Door: oma
    Aan: Maaike

    2 weken geleden

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


0/280