Een kijkje in onze eerste dag op de bouw!
Onze eerste nacht in Chakuboli is een feit! Voor alle partijen was het een bijzonder nachtje, de een heeft wat meer slaap gehad dan de ander.
Bij de vrouwen werd de rust wat verstoord door een deur die niet geheel wilde sluiten, wat resulteerde in continu gepiep en gekraak. (Dit is inmiddels gerepareerd) Bovenop de berg slapen blijkt inderdaad koud, wat een uitdaging blijkt te zijn voor ons, met wat extra voorzorgsmaatregelen hopen we dat komende nacht rustiger verloopt.
Voor de heren, tja, daar komen we zo even op terug.
Om 07.30 worden de GMGâs opgestart en rond 08.00 werden onze borden gevuld met rijstepap en een boterham.
Vol goede moed staan wij klaar voor onze eerste bouwdag.
Dan volgt de opening van de bouw, maar eerst een ceremonie voor het overhandigen van ons cadeau: een geit. Mussa raadde het af om hem een naam te geven, maar daar kregen we ook niet echt een kans voor.
Vandaag is hij namelijk ook geslacht.
Floris, Jesse, Jorian, Jeftha, Joas, Noach, Suus, Lysanne, Lizette, Fieke, Hannah, Finley, Ruben, Jan, Elias hebben het gehele spektakel bijgewoond. Roos en Joas zijn ook even aanwezig geweest, maar wisten op een zeker moment niet meer hoe snel ze moesten weggaan.
Binnenkort zullen wij âde gietâ op ons bord terug zien.
Maar daarvoor dus de opening van de bouw, waarop door de locals werd gebeden voor een succesvol en veilig verloop van het project. Gerard heeft ook nog een speech gegeven en gebeden voor de mensen in Chakuboli. Na de volksliederen van beide landen te hebben gezongen, worden de eerste stenen gelegd!
Hanna legt de eerste steen als jongste vrouw van de groep, Finley legt de eerste steen als jongste man van de groep.
Bergen zijn verzet vandaag! De strijders op een berg zand zijn tekeer gegaan om al het zand los te krijgen, om vervolgens in de emmers te laten scheppen. Die emmers volgden het lijntje âDuo Penottiâ om vervolgens in de bodem van de klaslokalen te belanden.
De lijntjes waren functioneel, iedereen heeft misschien wel honderd pressed-bricks in de handen gehad om ze dichter bij de bouw te krijgen.
Diezelfde stenen zijn al goed gemetseld. Zelfs in de warmte, wat is er hard gewerkt!
Tussen het strijden door werd gedanst en gezongen. Jullie vragen je vast af, waarom die titel? Wij zullen binnenkort een video plaatsen, maar kunnen inmiddels fonetisch meezingen. Het enige wat wij nog kunnen horen is: âNeem je lolly mee naar de Lidlâ om vervolgens toegelachen te worden door de locals.
Mama Lori zorgt ervoor dat iedereen genoeg te drinken heeft, elke pauze mag de fles leeg. En eigenlijk voelt iedereen stiekem dat dat echt wel nodig is.
Sommige dames wilden al wat meer leren van de cultuur en droegen al een emmer water op hun hoofd naar de bouwplaats. Wat vonden de dames uit Chakuboli dat tof! (Laten we het niet hebben over de nekpijn daarna)
Jullie lezen het al, wat is er veel gebeurd! Zie alvast wat fotoâs van onze progressie.
Wij zijn trots dat wij al kunnen zeggen dat de plekken waar de ramen mogen komen al zichtbaar zijn!
Na ons diner volgt de uitreiking van de topper en de flopper.
De flopper gaat naar Floris-Ernst. Hij heeft samen met zijn MP3 speler de rust verstoord bij de mannen om 4 uur in de nacht. Zijn oortjes werkten niet meer, dus besloot dat dingetje de muziek op de luidspreker af te spelen in de slaapruimte.
De topper gaat naar Finley, hij was bijna niet te stoppen op de bouw, zelfs niet tijdens de koffiepauzes. Tevens zorgt hij ook goed voor zijn medemens naast zijn mini-alligator. Hij heeft Suus zijn soep gegeven, wat zij precies nodig had om de dag goed door te komen.
Mussa vult ons avondprogramma met uitleg over onze partnerorganisatie CCAP en hoe het onderwijs georganiseerd wordt vanuit de overheid. Daarbij leren wij nog wat over tradities in Malawi: het zingen en dansen verbindt. Dat voelen wij ook.
Moe maar voldaan kruipen wij na de avondsluiting ons bed weer in.
Tot morgen!
Reacties op dit bericht
-
Hey Mark, wat maken jullie veel mee! Hoop dat je een beetje kan slapen, is de slaapzak een beetje warm genoeg? Wat een belevenis was de ceremonie met het dansen en vandaag al veel op de bouw gedaan, dat is anders zweten dan dat wij op Corfu doen! Knuffel papa, mama, Hannah
-
Lieve Sarah,
Wat maken jullie veel mee! Super leuk om zo op de hoogte te worden gehouden. We missen je wel. We staan samen met Nienke en Fedde op de camping. Morgen gaan we de bergen in. Het is fijn om bij elkaar te zijn. We houden van je lieverd. We zijn benieuwd naar je verhal
-
Hey noenoe vandaag vertel ik even voor 2 dagen dus wacht maar op meer berichten! Gisteren gewerkt in ochtend/ middag en daarna ging ik sporten.. ja je hoort het goed (deed het stiekem zodat je trots op me zou zijn nu je dit hoort) nou daarna heb ik mân hele bureau opgeruimdâŚ
-
Hoi lieve Rebecca, Tamar, Zippora, Hanna,
Wat fijn, leuk, mooi om jullie (weer) te kunnen en mogen volgen tijdens een zo bijzondere reis. Iedereen heel veel succes, gezelligheid, plezier, enz. gewenst.
Liefs, Hans en Janet -
Suus,
Zit je nu andermans soep op te eten?
Wel goed voor jezelf zorgen hè!
LiefsPapa en Mams
Aan: Mark
2 weken geleden