The flag weppert in the wind

πŸ‡²πŸ‡ΌMA326

Rond 06.00 wekt Willemijn de meiden en Jan de heren voor onze nieuwe dag in Chakuboli.Β  Een drukke planning voor onze Servants vandaag.Β 

De tweede ronde lifeskills werd georganiseerd, waarbij gesproken werd over verslavingen en verschillen tussen Nederland en Malawi. Veel verhalen zijn uitgewisseld tussen onze jongeren en de locale jongeren. De lifeskills is afgerond met een mooi estafettespel. De jongeren zijn gemotiveerd morgen weer te komen, naar de laatste ronde van het programma.

Naast het kinderprogramma werken onze mensen hard op de bouw. We hebben flink gestuukt, het eerste lokaal is bijna helemaal af. Tevens werden de laatste lagen gemetseld totdat wij in de middag het hoogste punt hebben bereikt! Dat moest gevierd worden! Met alle helpende handen sluiten wij proostend deze bouwdag af.

Na de bouw werd fanatiek gespeeld en gevoetbald met de inwoners van Chakuboli. Zo ging bijna niemand koud de eetzaal in.

Twee groepen zijn op huisbezoek geweest, wij hebben indrukwekkende woonplekken gezien. Zoals wij altijd doen zijn wij al schuddend met de pannenkoekenmixen die kant op gegaan. We hebben kennisgemaakt met twee families en mooie gesprekken gevoerd. Daarbij werden de pannenkoeken gebakken door ons in de open keuken en werden de eerste pannenkoeken al gegeten door de gastgezinnen. Ze vielen goed in de smaak, al gingen ze er spaarzaam mee om. De pannenkoeken werden opgespaard om het dorp de komende dagen eten te geven.

Om de drukke bedoeling af te sluiten: een leraar heeft een les gegeven zoals zij gewoonlijk ook doen. Betreft vormgeving is het best vergelijkbaar met Nederland. Tof is dat de kinderen applaudisseren zodra een goed antwoord wordt gegeven. Wat een positieve energie!

Harma en Sarah hebben op de compound gekookt. Het werd ei met aardappels en rijst. Dat gaf ons weer wat kracht voor onze vrije avond.

MJ en Kens hebben met ons het hoogste punt gevierd rond half 8 na een mooie toespraak van Jan πŸ˜‰ en Kens die ons heeft aangemoedigd om zo door te blijven gaan. De duo penotti valt goed in de smaak.

Als afsluiter natuurlijk de topper en de flopper.

Herald krijgt de flopper, die zag hij van mijlenver aankomen nadat zijn draadloze oortjes mijlenver verwijderd zijn van hem. Hij heeft zijn oortjes in latrine laten vallen en heeft afscheid genomen zodra het laatste lampje verdween uit de bodem van de latrine.

Topper gaat naar Jeftha, de superbouwassistent van de dag. Hij zag, hij dacht, hij deed. De kruiwagens matopi werden in hoog tempo aan- en afgevoerd. De Woudenbergse trots is weer gegroeid.

Reacties op dit bericht

  1. Harma, goed zeg wat zijn jullie al ver. Druk op de steiger bezig, aan het kokkerellen en met de kinderen aan het knutselen. Prachtig om jullie verhalen zo te volgen. 🫣 let je een beetje op herald, dat hij niet in 7 sloten tegelijk loopt…hij “flopt” er nog al wat op los
    πŸ₯° mam

    Door: Ina
    Aan: Harma

    1 week geleden
  2. Beste Rob
    Ik ben supertrots op jou. Hou van je

    Door: Mendine Wielinga
    Aan: Rob Wielinga

    1 week geleden
  3. Hoi Noenoe
    Vanochtend weer gevist met Mozes en opa was leuk want we hebben er 28 gevangen! Ik 15 Mozes 12 en opa ook 1 πŸ˜‚ hij wilde de dobber ff in het water doen om te kijken of die goed was en toen hij hem om hoog deed zat er een vis aanπŸ˜‚
    Groetjes dorkie
    Did you poop today?!

    Door: Dorkas
    Aan: Noenoe

    1 week geleden
  4. Lieve Hanna, de vlag wappert! Wat een feestje is dat. De sfeer is zo te horen goed. Zo ontzettend
    mooi wat jullie daar met elkaar creeeren. Geniet ervan! Hier zijn we in ieder geval ontzettend trots op jou ❀️ dikke kus van ons. Mark, Mirjam, Maud en Marit

    Door: Mirjam Westdorp
    Aan: Hanna Dekker

    1 week geleden
  5. Heee lieve Femke,
    Wat leuk om weer de updates te lezen!! Lekker bezig zijn jullie! Bijzonder al die kinderen weer! ik zag je al op het filmpje met je camera in actie, vast weer genoeg mooie foto’s voor een nieuw fotoboek. Hele fijne tijd nog daar! Geniet ervan liefs Angela

    Door: Angela
    Aan: Femke Apon

    1 week geleden

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


0/280