We starten de dag opnieuw met verse witte broodjes en ons vertrouwde broodbeleg uit Nederland. Eva is inmiddels bekomen van de schrik dat haar zorgvuldig meegenomen broodbeleg is "afgepakt" en inmiddels tot gemeenschapsgoed is verheven. Het is voor iedereen nog even acclimatiseren blijkt maar weer.
We starten de dag opnieuw met verse witte broodjes en ons vertrouwde broodbeleg uit Nederland. Eva is inmiddels bekomen van de schrik dat haar zorgvuldig meegenomen broodbeleg is “afgepakt” en inmiddels tot gemeenschapsgoed is verheven
Na het ontbijt gaan we weer uiteen in onze goedemorgengroepjes, waarin onze eigen kwaliteiten én die van de ander centraal staan. De complimentjes vliegen daarna dan ook rijkelijk over tafel.
Op onze eerste volle bouwdag wordt er keihard gewerkt. Samen met de lokale bouwvakkers zetten we flinke stappen met het egaliseren van wat uiteindelijk een sportterrein moet worden.
Kruiwagens vliegen af en aan, gevuld met zand, grind en af en toe ook een deelnemer. De bikkels Naomi, Bram en Jasper worden ondertussen luidkeels aangemoedigd door Joran, Josianne en Maaike. En wie vandaag Sonja kwijt is, hoeft alleen maar af te gaan op het luide gepiep van haar kruiwagen, die zijn pensioen wel héél graag lijkt te willen halen.
Tim kiest vandaag voor een wel heel vroege lunch: tijdens het hakken neemt hij onbedoeld alvast een paar hapjes zand mee. De échte lunch smaakt gelukkig een stuk beter, met roerei, knakworstjes in tomatensaus en een heerlijk friszure banaan.
Vandaag gaan de laatste drie goedemorgengroepjes op huisbezoek. Ze ontmoeten gezinnen uit de buurt waarvan de kinderen deelnemen aan Projeto Almas, het centrum waar wij verblijven. Lauren laat vol trots haar ballerina-outfit zien en we horen over haar dromen voor de toekomst. En naast de inmiddels bekende stroopwafels zet Stijn ook Stolwijk op de kaart met zijn inmiddels beroemde skyline-cadeau.
Fleur, Jaira, Lars, Tijs, Quincy en Willem-Jan bezoeken Matteus, een van de jongetjes die veel bij ons in de buurt te vinden is en ons telkens weer uitdaagt met het Hakimi-dansje.
Op de terugweg naar het centrum krijgen we nog wat feedback van Ellie, een van de tolken. Dat Brazilië het WK niet heeft gewonnen, blijkt hier nog altijd een gevoelig onderwerp. Waarom onze groep daar vervolgens nog een schepje bovenop doet met de Viking Row en verwijzingen naar Haaland? Tja…
Na de lunch houden de dames nog een slaapkamerberaad. Dat het langdurige gebruik van de badkamer één van de agendapunten is, zal niemand verbazen.
Daarna gaan we weer verder met bouwen, terwijl we genieten van de playlist van DJ Tijs. Vooral de Braziliaanse nummers vallen goed in de smaak. Tijs wordt daarvoor ’s avonds dan ook genomineerd voor de Koningsmier.
Eva gaat in de middag samen met Jaira, Thijmen, Rosalie, Fleur, Aniek, Daniela, Maaike, Josianne, Thyrsa, Mineke, Mattanja, Joran en Ingeborg naar de wijk Canaon in Guanhães. Daar verzorgen zij een kinderprogramma, bewonderen ze de zonsondergang en houdt Thijmen de nieuwsgierige koeien op afstand met een gitaar. Dat lukt prima, al belandt hij daarbij wel in een Braziliaanse koeienvlaai.
Na het eten sluit ook de rest van de groep aan. Rond een flink kampvuur zingen we Portugese, Engelse en Nederlandse liedjes, waarna Willem-Jan de dag afsluit met een zadenpreek.
Na deze eerste volle bouwdag beginnen we steeds meer ons ritme te vinden. Op naar weer een weekend waarin we ongetwijfeld genoeg beleven voor ons volgende verslag.
Reacties op dit bericht
-
Hele snelle bril! Goed bezig
-
Ho die was voor Naomi N. 😉
-
Ieteke!
Hopelijk heb je het naar je zin! Ben benieuwd hoe je het vind daar! Groetjes, van Laurens en mij (Conja)
We volgen alles, ook omdat Josianne mee is natuurlijk maar ook omdat jij er bent hoor xDGroetjes!
-
Hai Joos!!
Je ziet er goed uit in het werkpakkie!
Did en ik gaan waarschijnlijk volgende week paardrijden bij mn oude paardrij trainer! Hopelijk is de angst niet groter dan ik denk. Ik houd je op de hoogte!Liefs,
ConjaGroetjes ook van Lau
-
Wat een geweldige update weer. En leuk om je te zien. Ik doe net of het Kerstvakantie is want ik ben aan het puzzelen. Haha. Heel veel plezier!!
Tot de volgende update en groetjes. Knuffel van mij en via mij ook uit Bangladesh!!
2 dagen geleden