We hebben weer heel wat drukke dagen achter de rug. Het is ongelofelijk hoe snel de dagen nu voorbij gaan.
Donderdag hebben we Doutsen haar achttiende verjaardag gevierd. Ze werd wakker gemaakt door een enthousiast koor. Nadat we weer met elkaar ontbeten hadden, moesten de Beitel en Troffel van de vorige dag nog uit worden gedeeld. Fenna ging er met de Botte Beitel vandoor, omdat ze haar eigen zus niet herkende. De Gouden Troffel ging naar Frans, die op een moeilijk moment toch openheid en kwetsbaarheid toonde aan de groep. Ook leverden de GMG’s weer mooie momenten op, dit keer hadden we het over vriendschap.
Op de bouw werd er nog steeds hard gewerkt aan de school, de lerarenwoning en de latrines. Donderdag hebben we voor het eerst de buitenmuren gestuct, terwijl er vanuit de latrine omhoog werd gemetseld. Bij het kinderprogramma werd de Ark van Noach volgeladen met allemaal unieke dieren. Hoofdleraar Chimbi ging stuk omdat er twee meisjes als katten aan boord gingen. ‘The cats are dead now’.
In de middag gingen Emma, Ruchama, Stijn, Aron en Haye op cultuuruitje naar St. Phawa. Dit project van vorig jaar werd bezocht vanwege het WS-onderdeel Storytelling. De inwoners werden geïnterviewd en het werd al snel duidelijk dat ze wel graag weer een project in hun dorp wilden hebben!
In de avond ging de Botte Beitel dit keer naar Trijntje, want toen zij bij Zara en Rosalie in de hangmat sprong knalden ze alledrie naar beneden. De Gouden Troffel ging naar Gerben, want hij bleef maar doorgaan op de bouw ondanks enige moeilijkheden. Deze avond stond echter ook in het teken van Josephine, die vorig jaar tijdens een World Servants-project is overleden.
De avond werd echter vrolijk afgesloten, want de 3 verjaardagen van dit project moesten nog gevierd worden! Met Spekhappen, Smurf prikken en heel veel gezellige meezingers op de gitaar werd het een feestelijk verjaardagsfeestje. Tot 21:45 uur natuurlijk, want iedereen moet toch om 22:00 uur in bed liggen.
De volgende ochtend stond om 7:00 uur het bekende ontbijt weer voor ons klaar. Iedere ochtend bouwen we op rijstepap en 1 of 2 stukjes brood als brandstof. De GMG daarna ging over verslaving, wat in een aantal groepjes toch hard binnenkwam. Het is wel heel waardevol om iedere keer zulke openhartige en diepe gesprekken met elkaar te kunnen hebben.
Na de GMG’s zat een klein groepje razendsnel te knippen om het kinderprogramma op tijd af te krijgen. Honderden walvissen werden geknipt uit plastic borden, want vandaag ging het over Jona. Het verhaal werd tijdens het programma op fenomenale wijze geacteerd. Onze Joël werd vanaf de boot zo in de bek van de walvis (Esmee vd Molen) gegooid. De kinderen genoten ontzettend.
In de middag was het tijd voor de voetbalclinics. Door een misverstand dachten de Zambianen echter dat het tijd was voor de interland. Toen hebben we maar training gegeven aan de kleine groep, om vervolgens in de eindpartij het zelf op te nemen tegen de groep. Laten we hopen dat de 3-1 verliespartij de slechte repetitie is voor een goede interland.
‘S avonds had Willem het met ons over onze hoekstenen, onze leidraden in het leven. Op basis van 1 Petrus 2 gingen we de diepte in. In kleine groepjes ontstonden mooie gesprekken en hadden we het bijvoorbeeld over ‘Zie jij jezelf als kostbaar onderdeel van Gods koninkrijk?’
En dan zijn we nu toch bijna weer bij het heden. Vanochtend vroeg is er weer een groep hardlopers vertrokken. Ze kwamen vermoeid maar tevreden terug. Alleen bij Willem, die bovendien het verst gelopen had, leek het nog alsof hij ook nog wel 10 kilometer kon rennen.
In de GMG werden we eerst even aan het werk gezet. In twee teams moest er samen één opdracht uitgevoerd worden, maar de teams hadden beide een net iets andere opdracht meegekregen. Dit zorgde natuurlijk voor een paar conflicten, wat weer een mooie basis was voor het onderwerp: Christenen in conflict. We hadden het over ruzies, hoe we die aanpakken en hoe we zouden willen dat we die aanpakken.
Verder is de invulling van deze zaterdag vrij. Als je wilt bouwen kan dat, als je aan het kinderprogramma mee wilt doen kan dat, etc. Het kinderprogramma was weer erg leuk. Het verhaal ging over het verloren schaap, waarna er door de kinderen heel veel mooie schapen geknutseld zijn. Zakdoekje leggen heeft ook voor heel veel schaterende lachen gezorgd.
Vanmiddag staan de voetbalclinics weer op het programma, we zullen zien of de communicatie dit keer goed verlopen is.
Wens ons succes voor de interland morgen!
Reacties op dit bericht
-
Hoi Haye en Thymen,
We kijken iedere keer uit naar jullie berichten en speuren natuurlijk op de foto’s of we jullie kunnen vinden. 🙂 Mooie (en herkenbare) verhalen. Geniet van al het goede en veel zegen voor jullie en alle anderen! Liefs, Pieter, Diana, Mirjam en Eline.
Aan: Haye en Thymen
8 uur geleden