🇬🇭

Bouw mee aan de verbetering van het onderwijs in Ghana

De meeste leraren moeten nu elke dag ver reizen over slechte wegen, vaak in weer en wind. Ze komen met regelmaat te laat aan op school, ondanks dat ze echt op tijd vertrokken zijn.

Je bouwt samen met de lokale gemeenschap woningen voor de leraren van de basisschool in Sambu. Nu wonen slechts drie van de vijftien leraren op het schoolterrein, dat kunnen er meer worden! Zo versterk je samen met de lokale bevolking het onderwijs in het dorp.

Wat kun je verwachten?

Veel historie

Sambu kent en rijke historie en was tot 1957 het belangrijkste dorp in de regio. Dit is nog steeds zichtbaar in de architecteur in en rond het dorp. Inmiddels is Sambu achterop geraakt, en kan het onderwijs een goede impuls gebruiken. De gemeenschap ziet onderwijs als sleutel tot ontwikkeling en werkt daar actief aan, samen zijn zij het initiatief gestart om nieuwe klaslokalen te bouwen. De bouw van lerarenwoningen sluit hier goed bij aan.

Enthousiaste gemeenschap

In veel steden in Ghana is naar school gaan heel gewoon, maar in dorpen zoals Sambu is goed onderwijs nog niet vanzelfsprekend. Veel kinderen helpen thuis op het land, simpelweg omdat er geen leerkrachten zijn of omdat de school te ver weg is. Toch groeit het bewustzijn: de gemeenschap van Sambu zet zich actief in voor beter onderwijs en bouwde zelf al klaslokalen. Door samen lerarenwoningen te bouwen, zorgen we ervoor dat goed opgeleide leerkrachten in het dorp kunnen blijven, dat geeft kinderen de kans om in hun eigen omgeving te leren, te groeien en hun toekomst op te bouwen.

Doelen

  • Aanwezigheid van goed opgeleide leerkrachten
  • Ruimte voor extra lesmomenten buiten reguliere schooltijden
  • Verbetering van de onderwijskwaliteit

Platteland

Je gaat meehelpen op de boerderij waar je zelf kunt zien hoe cassave, mais en rijst groeit. Zelf suikerriet oogsten en lekker met de groep opeten? Dat kan zeker! En voor een dagje uit kun je naar Yendi of Tamale, twee grote steden waar je het echte leven in Ghana kunt ervaren!

Lees meer over het programma van een gemiddelde dag tijdens een project voor een indruk van de veelzijdigheid van een World Servants-project.

Waar ga je naartoe?

🇬🇭 Sambu, Ghana

Sambu ligt in het noorden van Ghana op ruim een uur rijden vanaf de grote stad Tamale. Sambu was in de tijd van de kolonisatie van Ghana een belangrijke plek, omdat de Britten Sambu de hoofdstad van het district hadden gemaakt. Tegenwoordig is Sambu niet zo belangrijk meer, Yendi is een stad op ruim een half uur rijden, die zich sneller ontwikkeld heeft en daardoor nu belangrijk is in het district. Een nieuwe impuls voor het onderwijs is heel welkom. De inwoners van Sambu leven van kleinschalige landbouw, waar zij onder andere casave, mais en rijst verbouwen.

Ervaar

ontwikkelingswerk in Ghana

Meer woningen betekent meer tijd voor de leraren om hun leerlingen les te geven. Ga mee en bouw mee aan beter onderwijs in Sambu.

Aanmelden
Ook in Ghana

🇬🇭 Kwabanta, Ghana

Lerarenwoningen in Kwabanta

GH226   7 - 27 aug 2026
Besloten project
Meer informatie
In dezelfde periode

🇲🇼 Kankholikoli, Malawi

Lerarenwoningen in Kankholikoli

MA226   14 jul - 3 aug 2026
Besloten project Laatste plekken
Meer informatie