Vanuit een koud en winderig Mwishala neemt Jessica jullie mee naar afgelopen weekend vol zon en cultuur.
Op vrijdag stond er veel op de planning. ’s Ochtends vertrokken Jessica, Emma, Christina, Jan Douwe en Femke naar een medische kliniek. Twee klinieken zijn er bezocht, en er werd er geholpen bij het wegen van kinderen en het vaccineren daarvan. De anderen waren bezig met het kinderprogramma of de bouw. Bij het kinderprogramma waren Suzan, Eva, Joanne en beide Mirte’s aanwezig. Het verhaal van David en Goliath werd verteld en nagespeeld. Joanne speelde een fantastische Goliath en de kinderen moesten dan ook erg hard lachen toen Goliath neerviel. Er zijn ook nog kroontjes geknutseld, dus weer een geslaagd kinderprogramma. In tussentijd hebben Bettina en Eva een uurtje meegekeken bij een lesje op school. Op de bouw werd er met mondkapjes geschilderd en gegrapt met de bewoners van het dorp. Toen werd het 15.00 en reden Joanne, Jesse, Matthijs, Robin, Jan Douwe en Krijn met de grote Dieselbak naar de kapper. Waarbij de eerst drie genoemde namen een grote metamorfose zijn ondergaan. In diezelfde middag zijn Femke, Jesse en Jessica de strijd aangegaan met 4 kippen om te slachten. Femke genoot ervan terwijl Jesse en Jessica liever de kip etenswaardig hebben gemaakt. In de avond werden we vermaakt met Ik hou van Zambia georganiseerd door de twee naamgenoten Robin. Robin V vierde vandaag zijn 18de verjaardag, dus werden we ook weer verwend met taart.
Toen werd het zaterdag en reed opnieuw om 06.45 de dieselbak weg gevuld met Jan Douwe, Nora, Femke en Jessica op naar een boerderij. Daar stonden de werklui hen al op te wachten met de koeien achter het hek om gemolken te worden. De handen werden geboend en het mooie witte zuivel stroomde de spenen uit. Ondertussen kwam er een andere truck gevuld met de rest van de groep aangereden en reden we met de hele groep door naar een bananenplantage. Daar kregen we een rondleiding van een blanke boer en mochten we als afsluiting zwemmen in het prive zwembad.
Na een goede duik genomen te hebben reden we weer door naar een berg en zijn we na een pittige klim uitgekomen bij een kruis. Vanaf de berg hadden we prachtig uitzicht over de omgeving. Toen werd het nacht en brak de zondag aan. Deze zondag waren we welkom in de kerk van Miloso. Daar hebben we zo’n 2,5 uur gezeten en werden we vervuld met gedans en gebed. In deze dienst heeft Mirte A. een stuk uit de bijbel gelezen. En heeft bouwbaas Robin een preek gehouden over saamhorigheid. Na terugkomst genoten we van onze rust en werden we verast door de fantastische leiders met een Spa dag. De voetjes werden gekieteld, de ruggen gemasseerd, het gezicht geolied en de haren gewassen door de harenwassers Suzan en Mirte. Na deze verassing was het nog niet klaar en werden we verblijd in het Restaurant Mwishala opgezet met gezellig sfeerverlichting met als bedieners Bettina, Rick, Robin en Jan Douwe. Na deze fantastische verwennerijen werd het kampvuur aangestoken en de gitaren uit de koffers gehaald. We zongen en werden tot slot nog verrast met heerlijke frisdrank en chips. Een geslaagd weekend dus weer!
Reacties op dit bericht
-
HΓ©. Bettina. Ben je kapster geworden. Wist niet dat je dat kon. Als je weer terug bent zit er hier ook nog 1 die wel onderhanden genomen kan worden. Tijd geleden trouwens dat ik je op een foto zag.
Met de ,,Afrika,, jurk van vorig jaar.
Groetjes. De Korevaars. Oude T -
Hey Emma,
Hopelijk heb je het naar je zin in Zambia, maar niet zo erg dat je niet weer thuis komt. Want anders heb ik niemand om de schuld te geven hahah. π€£ Maar gelukkig ben je heel fotogeniek.π€ͺπ
Groetjes je zusje. -
Hoi bouwbaas Robin, wat doe je het goed ! Ook al een preek houden. verborgen talent dus! En de bouw gaat geweldig begrijp ik.Succes met alles en ben benieuwd naar jouw verhalen. groetjes van Wim
-
Jesse, jeetje wat een metamorfose! Staat je goed! Je krijgt ook de hartelijke groeten van opa en oma. En een dikke knuffel van ons natuurlijk.
-
Hoi Joanne.
Wat fijn dat we jullie project kunnen volgen.
Als ds Marloes nog een goliath zoekt voor de kind op schoot dienst zal ik je naam doorgeven.π
Warme groetjes
Wim en Hannie
4 dagen geleden