De bouw is ondertussen echt begonnen! In Chirirbandar betekent dit vooral heel veel zand scheppen! Team zand heeft een nieuwe slogan: zand zand zand, MAND!
Hee lieve mensen thuis,
Ondertussen zijn we alweer over de helft van de eerste week heen. De bouwdagen verlopen (veelal) gesmeerd en het vroege opstaan lukt steeds beter.
Een dag op de bouw bestaat voornamelijk uit het verplaatsen van zand in de echte World Servants-klassieker: doorgeeflijntjes. Dat doen we natuurlijk niet alleen, maar samen met een aantal trouwe lokale helpers.
Zo is daar Massud, een jongeman die het heerlijk vindt om een grapje te maken en inmiddels van bijna iedere deelnemer de naam kent. En dan hebben we nog Shulli, van wie we heel lang dachten dat ze Bina heette. Ze zingt inmiddels enthousiast mee met Nederlandse liedjes. Zo vermaken we ons prima op de bouw!
Ook het kinderprogramma loopt goed. De kinderen kunnen beter en sneller knutselen dan wij, dus er blijft veel tijd over voor leuke spelletjes. Zo hebben de kinderen op woensdag fanatiek meegedaan aan een zeskamp, waarbij ze een volle stempelkaart konden verzamelen. Ook was er een voetbalclinic! Die bestond vooral uit Ruben en Lise die samen met een groep enthousiaste tieners een balletje trapten.
Op donderdagochtend werd de groep in tweeën gesplitst. De ene helft ging op onze eigen bouwplaats aan de slag met – je raadt het al – zand, zand en nóg meer zand: ruim twintig karren vol! En natuurlijk werd er ook een beetje gemetseld.
De andere helft ging naar Atwari, waar het zeker niet vroor en de deelnemers hun zweetklieren flink aan het werk hebben gezet. Atwari is de tweede bouwplaats waar we tijdens dit project een aantal dagen aan de slag gaan. De bouwplaats ligt midden in het water, waardoor de deelnemers niet alleen natte oksels, maar ook natte voeten kregen.
Na het werk ging deze groep nog naar een theeplantage, vanwaar ze zelfs India konden zien. Na een “rit van twee uur” (lees: drieënhalf uur) werd de groep weer herenigd.
We hebben het ontzettend naar ons zin en genieten ondertussen van al jullie lieve reacties!
Tot slot nog een speciale shout-out naar Gerdienke, de moeder van Rhodé, die vandaag jarig is. Gefeliciteerd, moes! 🥳
Lieve groetjes van Debora en Rhodé, namens de rest van de groep!
Reacties op dit bericht
-
Moi Westerborkers,
Wat zijn jullie ontzettend aan het knallen daar, lekkerman! Ga zo door en bij terugkomst hoor ik tijdens trekkerslep Hooghalen jullie verhalen wel, en dan drinken wij er een groene knuppel op. Kalm an!
Groetjes Rob -
Hoi Mathilde!
Het ziet er uit alsof het ECHT mega gaaf is, lekker hard werken en gezellig met de locals! We hopen dat het nog een hele fijne en bijzondere tijd mag zijn. Kom met gave verhalen thuis hè;)We denken aan je!
Groetjes van PUUR💚
-
Dag Luuk en Ruben!
Super leuk om jullie in actie op de foto’s te zien!
Ichthus represent🤩
Benieuwd naar jullie verhalen en hopelijk komen jullie nog grappig voorbij in de updates;)Groetjes, Maartje!
-
Lieve Jesper, Fred en Marél.
Leuk om jullie bericht te lezen.
En wat hebben jullie al veel gebouwd. Het is al een hele muur.
Goed bezig met z’n allen.
Bettina ( mama ) heeft een mooi plekje op de camping.
En hele plannen voor de komende week.
Dikke knuffel. -
Leuk om te lezen Nien! Goed bezig en zet hem op xx
Aan: Actiegroep Westerbork
3 dagen geleden